emg home

Tadić i Ketrin Ešton se dogovorili da nastave dijalog

07. septembar 2010. | 08:17 23:08

Izvor: Beta

Grad: Brisel

Predsednik Srbije Boris Tadić i visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton razgovarali su u Briselu o usaglašavanju stavova u vezi sa rezolucijom koju je Srbija podnela Generalnoj skupštini UN za raspravu o Kosovu, saopšteno je iz Tadićevog kabineta.



U saopštenju se navodi da su se Tadić i Ketrin Ešton "dogovorili da nastave dijalog".

"Sastanak je pružio priliku da se razgovara o situaciji nakon savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde. Eštonova i predsednik Tadić su se dogovorili da ostanu u kontaktu sutra", navodi se u kratkom saopštenju Evropske komisije.

Sastanak i radna večera trajali su oko dva sata.

Susret je održan dva dana uoči rasprave u Generalnoj skupštini UN o srpskom predlogu rezolucije o Kosovu i nakon intenzivnih konsultacija Srbije i EU o tom tekstu.

Srbija je 28. jula podnela predlog rezolucije kojom se Generalnoj skupštini UN predlaže zaključak u vezi sa savetodavnim mišljenjem Međunarodnog suda pravde o Kosovu od 22. jula.

U srpskom predlogu rezolucije ističe se da jednostrana secesija ne može biti prihvatljiv način za rešavanje teritorijalnih pitanja i Generalnoj skupštini se predlaže da pozove strane da pronađu uzajamno prihvatljivo rešenje za sva otvorena pitanja putem mirnog dijaloga, u interesu mira, bezbednosti i saradnje u regionu.

Teme: Kosovo, rezolucija

Lokacija: Kosovo

Ličnosti: Boris Tadić, Ban Ki Mun, Ketrin Ešton

Institucije: Ujedinjene nacije


Unesite tekst komentara:

21. maj - 27. maj 2012.